Ciddi Evlilik Sitesi

Türkiyenin en çok tercih edilen ücretsiz evlendirme sitesi Evliler.ORG Evli Sohbet ortamıyla yeni evlilik hayalleri kuran çifte örnek oluyor. Evliler Sohbet ağına bağlanarak sizde hayatınıza anlam katacak bay ve bayan adayı hemen bulabilirsiniz.
Play Store App Store

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Masaüstü üzerinden Sohbete bağlanmak için mirc indir.

Evlenmek için neler gerekli - Evliler Mutlular - Evli Sohbet Odaları | Ciddi Arkadaşlık


Evlenmek için neler gerekli

Evlenmek istiyorsunuz ve gerekli işlemler hakkında bilgimi arıyorsunuz Evlenmek için neler gerekli hangi işlemler yapılıyor evlilik bir günde oluyor mu gibi soruları bu yazımızda cevaplayacağız. Evlilik için hazırlanacak çiftler bu yazımızı iyi okumasını tavsiye ediyoruz Evliler.ORG evlilik sitemiz içinde evlenecek yeni arkadaşlara tavsiyeler uzman Evlilik danışmanımız tarafından yazılacaktır. Şimdi gelelim Evlenmek için hazırlanacak ve uyulacak gerekli işlemlere.

#Evlilik

Evlenmek için neler gerekli ? Nikah için ne kadar para lazım? Nikah günü almak için ne gerekli?

Evlilik için gerekli belgeler
  • Fotoğraflı nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri.
  • Vesikalık fotoğraf.
  • Sağlık raporu.
  • Evlenme beyannamesi.
Nikah için ne kadar para lazım? Para nereye yatırılıyor.
Nikah ücretleri genel olarak tüm belediyelerde ortalama aynı fiyatlara kıyıl maktadır. Belediyelerin nikah salonlarında kıyılan nikahlar hafta içi ise bir çoğunda ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ücret talep eden belediyeler için ise maksimum 180 TL ile 650 TL arasında fiyatlar bulunmaktadır.
Resmi nikah başvurusu nasıl yapılır?
Evlenme dosyasında bulunması gereken belgelerin toplanmasının ardından, nikah günü almak için, eşlerden birinin ikametinin bulunduğu belediyeye bağlı evlendirme dairesine başvurmak gerekiyor. 2018 yılı itibarıyla nikah başvuruları ilçe müftülüklerinde de yapılabiliyor.
Nikah günü almak için ne gerekli?
NİKAH TARİHİ NEREDEN ALINIR? Nikah günü almak için öncelikle ikametinizin bulunduğu belediyeye gitmeniz gereklidir. Belediyeye evlenmek için başvurduğunuzu söylemeniz halinde sizden istenen evrakların listesi ve boş günler sunulacaktır.
Yıldırım nikahı nasıl yapılır?
Çiftler yıldırım nikâhı yapmak istediklerinde, en az 24 saat öncesinden bağlı bulundukları evlendirme dairesine evlenmek istediklerine dair beyanlarını bildirmelidirler. Verilen beyannamelerde kimlik bilgileri ve fotoğraflar imzalarla beraber yer alır. Evlendirme memuru, evlenme talebini kontrol eder ve tasdikler.
Evlenmek için gerekli bir çok soruya Evlilik Danışmanı tarafından cevap verilmiştir. Evlilik üzerine sorularınızı yorumlarda paylaşabilirsiniz.
Evliler.ORG : Evlilik yolunda olan arkadaşlarımıza mutluluklar diler.
Evliler – Evlilik danışmanı

 


Yazar: Evliler-Team

Görüntüleme: 251 defa

Kategori: Bilgi

Yayınlanma Tarihi: 08 Haziran 2021

Cevap bırakın